Nr 1 w Polsce w opiece nad dziećmi

Jak znaleźć nianię w czasie pandemii?
[PROSTO I BEZPIECZNIE]

Opieka nad dzieckiem nie pozwala ci się skupić na pracy? W trudnym czasie pandemii to problem wielu rodzin. Potrzebujesz spokoju, a twoje dziecko – profesjonalnej opiekunki. A gdyby tak niania zdalnie zajęła się twoim dzieckiem? To możliwe i całkiem bezpieczne - sprawdź, jak pomagamy rodzicom w dobie koronawirusa.

Zajęcia online – nowość na Niania.pl

Trudno jest w pełni poświęcić się zdalnej pracy zawodowej i jednocześnie kreatywnie spędzać czas z dzieckiem – to na pewno doskonale już wiesz. W Niania.pl świetnie rozumiemy ciężką sytuację pracujących rodziców i dlatego stworzyliśmy zupełnie nową funkcję. Pomożemy Ci znaleźć i zatrudnić opiekunkę, która zajmie się twoim dzieckiem profesjonalnie i bezpiecznie, bez wychodzenia z domu – przez internet. Zorganizuje dla dziecka zdalne zajęcia edukacyjne, ruchowe, pomoże odrobić lekcje albo poczyta. A ty zyskasz cenny spokój (oraz pewność, że twój maluch nie traci bezsensownie czasu przed telewizorem czy tabletem).

Jak założyć konto na Niania.pl?

Jeśli jesteś rodzicem, który szuka zdalnej opieki dla dziecka:

 1. Stwórz konto na Niania.pl.
 2. Dodaj bezpłatnie ogłoszenie, opisz swoje wymagania i zaznacz, że poszukujesz niani oferującej zajęcia dla dzieci online. Opiekunki same zgłoszą się na Twoją ofertę.
 3. Jeśli jednak wolisz aktywnie prowadzić poszukiwania - przefiltruj profile niań, za pomocą nowego kryterium opieki: Zajęcia on-line! aby wyświetlić wirtualne propozycje zajęć dla maluchów.
 4. Wybierz te profile, które są najbliższe twoim oczekiwaniom, i skontaktuj się z opiekunkami w celu nawiązania współpracy.

Jak wyglądają zajęcia online?

Opieka nad dzieckiem przez internet może w pierwszej chwili budzić zdziwienie, ale w dzisiejszych czasach ma sens, a czasem jest wręcz niezbędna. Komputer czy telefon to teraz bezpieczna forma kontaktu, którego przecież potrzebują i dzieci, i rodzice. Niania online może prowadzić wiele różnych rodzajów zajęć – od edukacyjnych po taneczne, pomóc nadrobić zaległości ze szkoły czy z przedszkola albo po prostu w kreatywny sposób wypełnić dziecku wolny czas według własnego pomysłu. A to bezcenne dla pracujących rodziców!

Zanim zaczniesz poszukiwania niani do zdalnej pracy, zastanów się:

 • jak często i jak długo niania powinna zajmować się twoim dzieckiem (i jak wyobrażasz sobie przykładowy plan dnia, w którym spotykacie się online z opiekunką)
 • na jakich zajęciach dla dziecka najbardziej ci zależy (może potrzebujesz pomocy w opracowywaniu materiałów ze szkoły czy przedszkola albo oczekujesz, że niania będzie czytać wybrane bajki)
 • czy chcesz samodzielnie ustalać tematykę zajęć, czy wolisz zdać się na pomysłowość niani

Czego możesz oczekiwać od niani?

Na pewno elastyczności, jeśli chodzi o czas i formę spotkań z dzieckiem, oraz profesjonalnego podejścia do wymagającego zadania, jakim są zajęcia na odległość. Poza tym propozycja niani powinna zawierać:

 • preferowany kanał komunikacji, który będzie prosty w obsłudze i wygodny dla dziecka (polecamy zwłaszcza Jitsi Meet i Zoom)
 • harmonogram zajęć dopasowany do wieku dziecka i potrzeb rodziców (godziny pracy, rytm dnia rodziny)
 • ofertę zajęć z podziałem na różne rodzaje aktywności (np. rysowanie, czytanie, ćwiczenia logopedyczne, pomoc w odrabianiu lekcji, gimnastyka)
 • dokładny plan zajęć (z uwzględnieniem potrzebnych przedmiotów i pomocy, jak kredki, książki, przybory do wycinania, klejenia itp.)
 • gotowość do utrzymywania kontaktu z rodzicami dziecka, wymiany opinii i wysyłania rodzicom krótkich podsumowań spotkań z dzieckiem

Jesteś nianią?

5 kroków jak zarabiać jako niania w czasie pandemii
Czytaj więcej
Napisz, jak możesz zająć się dzieckiem on-line
Zarejestruj się
Burda Media Home sp. z o.o. i nasi dostawcy wykorzystujemy pliki cookies oraz podobne technologie w celu dopasowania serwisu do preferencji użytkownika, ułatwienia korzystania z serwisu, w celu marketingowym, w tym personalizacji reklam oraz w celach statystycznych i analitycznych. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki stanowi zgodę na zapisanie plików cookie w pamięci urządzenia, wykorzystanie danych zebranych przy ich pomocy ww. celach i udostępnienie tych danych naszym dostawcom reklamowym. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.