przejdź do strony głównej

Nr 1 w Polsce w opiece nad dziećmi

Jak prowadzić zajęcia online:
4 proste programy + INSTRUKCJE

Zajęcia online dla dzieci poprowadzisz w łatwy sposób, używając jedynie swojego komputera. Dzięki prostym w obsłudze narzędziom połączysz się z dzieckiem, zorganizujesz wspólne czytanie albo zabawę. Sprawdź instrukcje i zacznij nową pracę.

Dopóki trwa pandemia koronawirusa, nie możesz spotykać się z dziećmi i opiekować się nimi poza domem – to oczywiste. Ale to wcale nie znaczy, że musisz zrezygnować z pracy i stracić źródło dochodu. Wystarczy kilka prostych kroków, by zacząć prowadzić zajęcia dla dzieci przez internet. Najpierw załóż darmowe konto w serwisie Niania.pl i zaznacz, że oferujesz zdalną opiekę dla dziecka – zainteresowani rodzice bez trudu odnajdą twoje ogłoszenie dzięki specjalnym filtrom! W komunikacji z rodzicami i dzieckiem pomogą ci zaś bezpłatne programy, które zainstalujesz w kilka minut.

Zajęcia online na Jitsi Meet

To w pełni bezpieczny, darmowy program do prowadzenia rozmów online. Co więcej, nie musisz logować się ani nawet zakładać w nim konta, aby móc poprowadzić spotkanie. Co trzeba zrobić, by skontaktować się z podopiecznym?

 • wejdź na stronę Jitsi Meet (meet.jit.si)
 • wymyśl nazwę spotkania, które ma się odbyć (np. „SpotkanieNiania”)
 • wpisz tę nazwę w pustym polu
 • naciśnij przycisk „idź”

Zobaczysz okno dialogowe, a jeśli masz włączoną kamerę – także obraz ze swojego mieszkania. Możesz zabezpieczyć dostęp do spotkania hasłem (tak aby nikt inny poza zaproszonymi osobami nie mógł do niego dołączyć). Aby stworzyć hasło, kliknij w ikonę „i”, która znajduje się w dolnym prawym rogu ekranu.

Kiedy już utworzysz spotkanie i dodasz do niego hasło, wyświetli ci się link, który możesz skopiować i wysłać dziecku bądź jego rodzicom (np. mailem). Klikając w niego, połączą się z tobą na spotkaniu

Jak prowadzić zajęcia online dla dzieci – inne aplikacje

Aby zorganizować zajęcia dla dzieci przed ekranem komputera, możesz też skorzystać z innych popularnych programów i aplikacji, które dają wiele dodatkowych możliwości i funkcji

Zajęcia online w aplikacji Zoom

Zoom to jedna z najczęściej używanych aplikacji do rozmów online. Żeby zacząć pracę w Zoom:

 • wejdź na stronę zoom.us
 • pobierz aplikację Zoom na komputer lub smartfon (możesz też korzystać z aplikacji w wersji w przeglądarce)
 • załóż konto (trzeba podać adres mailowy, nazwę użytkownika i hasło)

Jako zalogowany użytkownik Zoom możesz tworzyć nowe spotkania i zapraszać na nie wybrane osoby. Aby zorganizować nowe spotkanie:

 • kliknij przycisk „Schedule a new meeting”
 • wpisz nazwę spotkanie, ew. jego opis, datę i godzinę
 • wymyśl hasło zabezpieczające spotkanie
 • dla większego bezpieczeństwa zaznacz opcję „enable hosting room” (dzięki temu nowi uczestnicy spotkania wejdą najpierw do tzw. poczekalni, a ty zyskasz możliwość decydowania, kto dołączy do rozmowy)

Skopiuj dane spotkania (link i hasło) i wyślij je mailem do osób, które chcesz zaprosić. Twoi rozmówcy po kliknięciu w link połączą się z tobą przez aplikację. Link do Zoom: https://zoom.us/


Zajęcia online z aplikacją Google Duo

Zajęcia dla dzieci możesz też poprowadzić za pomocą komunikatora internetowego stworzonego przez Google. Do korzystania z Google Duo potrzebny jest jedynie twój aktualny numer telefonu, po którym inne osoby będą mogły cię odnaleźć i połączyć się z tobą. Aby rozpocząć spotkanie:

 • pobierz aplikację na swój telefon lub komputer
 • potwierdź swój numer telefonu (będziesz mogła logować się także przy użyciu konta mailowego gmail)
 • znajdź osobę, z którą chcesz się połączyć
 • rozpocznij czat i kliknij ikonę z kamerą – rozpoczniesz połączenie wideo

Aplikację Google Duo znajdziesz tutaj: https://duo.google.com/


Zajęcia dla dzieci z aplikacją Signal

To aplikacja, która działa i wygląda podobnie jak Messenger na Facebooku. Połączenia i rozmowy są szyfrowane, nie musisz więc obawiać się o bezpieczeństwo przekazywanych danych (po połączeniu się z dzieckiem online możesz przesyłać zdjęcia i inne pliki). Aby poprowadzić rozmowę na Signal:

 • pobierz i zainstaluj aplikację na telefonie (Android, iPhone) lub komputerze (Windows, macOS, Linux)
 • załóż konto w aplikacji
 • znajdź osobę, z którą chcesz nawiązać połączenie (wyszukaj numer telefonu)
 • rozpocznij rozmowę, pisząc wiadomość lub klikając w ikonę z kamerą, aby połączyć się na wideo

Aplikację Signal ściągniesz z ich strony - https://signal.org/

Jesteś nianią?

5 kroków jak zarabiać jako niania w czasie pandemii
Czytaj więcej
Napisz, jak możesz zająć się dzieckiem on-line
Zarejestruj się
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystając z serwisu zgadzasz się na użycie plików cookies. Więcej informacji