Nr 1 w Polsce w opiece nad dziećmi

Zarejestruj się w Niania.pl, aby:

 • Dodawać oferty pracy
 • Przeglądać pełne profile opiekunek
 • Kontaktować się z nianiami
Znajdź nianię
Opiekunka Katarzyna A. F.: Edukacja artystyczna w zakresie . Łódź

Podobne opiekunki

 • Barbara B.

  MoszczenicaWola Moszczenicka

  Jestem pogodną, życzliwą, doświadczoną mamą i babcią. Doskonale gotuję a...

 • Sandra K.

  Warszawa Bemowo

  Witam serdecznie, Mam na imię Sandra. Od około 5 lat opiekuję się...

 • EDYTA W.

  Warszawa Ursus

  Mam 41 lat. Wychowałam trójkę własnych dzieci. Bardzo lubię dzieci i chętnie...

 • Aleksandra D.

  Warszawa Ursus

  Witam Państwa. Mam na mię Ola, mam 30lat, prywatnie jetem mamą 9-letniego...

 • Małgorzata Z.

  Łódź Bałuty

  Witam.Mam 44 lata,jestem odpowiedzialna.Bardzo lubię dzieci,czytać im...

 • Nina K.

  Kielce Ślichowice

  Niania uczciwa, bez nałogów,cierpliwa, lubiąca pracę z dziećmi, z...

 • Małgorzata S.

  Osieczek

  Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi. Potrafię zająć...

 • Beata J.

  Warszawa Ursus, lewobrzeżna Warszawa

  Przyszły człowiek sukcesu to dziecko kochane, bezpieczne, szczęśliwe,...

 • Izabela Piekut

  Warszawa okolice

 • magdalena s.

  Grodzisk Mazowiecki

  Witam. Mam na imię Magda ,34 lata. Nie mam wykształcenia pedagogicznego,...

 • anna wozniak

  Babice Stare kwirynów

  Witam mieszkam w Babicach Starych. Opieką nad dziećmi zajmuję...

 • Renata N.

  Warszawa Białołęka, linia metra

  Witam serdecznie, Mam na imię Renata. Mam 28 lat. Studiuję nauki...

 • Marzena G.

  Milanówek

  Jestem kobietą spokojną ,odpowiedzialną ,bez nałogów.Lubię długie...

więcej ↓

Katarzyna A. F.

Dodaj

W Niania.pl od 2 lipiec 2012 Aktywność: ponad 5 miesięcy temu.

Kobieta , 34 lata

Pełny etat, Pół etatu, Dorywczo
opieka nad dziećmi, sprzątanie, zakupy, pranie Ponad 5 lat doświadczenia zawodowego

Wynagrodzenie: Od 10 zł za godzinę

90-002 Łódź, Śródmieście

nie szukam pracy

 • Potwierdzony telefon
  Numer telefonu tej osoby został potwierdzony.
 • Potwierdzony adres kontaktowy email
  Adres email tej osoby został potwierdzony.

Pełny etat, Pół etatu, Dorywczo , Ponad 5 lat doświadczenia zawodowego

"Wychowywanie cudzego brzdąca jest chyba nieliczną z prac zawodowych, gdzie podarowujesz nieznanemu Ci człowiekowi wszystkie swoje pokłady Miłości. To jak psychiczna adopcja na 8 godzin dziennie, a potem łzy gdy trzeba sie rozstać. Do tego zawód niedoceniany finansowo, a więc tylko dla prawdziwych Pasjonatów. Dla tych, którzy kierują sie innymi wartościami niż materialne, dla których ważny jest kontakt z największym Cudem na ziemi- czyli Małym Człowiekiem."

Ma 30 lat.

Za sobą 5 lat studiów pedagogiczno-artystycznych. Dyplom Szkoły Muzycznej I st. Doświadczenie w pracy z dziećmi od 9 m-ca życia (sporadyczny kontakt z niemowletami od 3 m-ca życia) do lat 15-tu. Doświadczenie zawodowe: opiekunka dziecięca, pani przedszkolanka, rytmiczka, nauczycielka śpiewu, instruktor teatralny. Ostatnie lata to wyłącznie praca z maluszkami, 9 m-cy - 3 latka.

Zafascynowana dziećmi i pedagogiką. W swojej pracy posługuje sie swoimi własnymi metodami wychowawczymi, czerpiąc natchnienie z pedagogiki:

M.Montessori (http:(*******)) ,

R.Steinera (https:(*******)), https:(*******)

J. Korczaka

Suzuki i in.

W swojej pracy używa komplementów i nagród jako formy mobilizującej i kształtującej dzieci. Jest przeciwniczką kar, stosuje w ostateczności tzw "kąt" (czyli jedno okreslone miejsce w domu, na kocyku). Uważa że dla dziecka brak choćby kilkuminutowej uwagi i miłości dorosłego za którym ono przepada jest wystarczająco traumatycznym przeżyciem, nie trzeba i nie powinno się stosować dodatkowo niczego drastyczniejszego, krzyczeć czy czegoś odmawiać. Opieka to nie wojsko, a miłość jest najskuteczniejszym sposobem uczenia i wychowywania dziecka: dziecko jest wtedy otwarte na współpracę, nie boi się, ufa, również uczy się coś dawać z siebie, szanuje opiekunkę i innych ludzi ponieważ czuje, że samo jest szanowane. Zazwyczaj jednak, gdy maluch coś zmajstruje, brany jest na kolana i tłumaczony jest mu związek przyczynowo-skutkowy (np:"teraz już nie da się przeczytać takiej zalanej książeczki, spójrz, czy to ci sie opłacało? co my z nią teraz zrobimy? podarła się"), swoje emocje ("jestem smutna że mnie uderzyłaś"), wartości jakim powinniśmy się kierować w życiu ("każdy każdego musi szanować, nie można bić dziecka łopatką i sprawiać drugiemu bólu ").

Z dziećmi porozumiewa się językiem dorosłego, by nie hamować jego rozwoju, czyli np. chcąc czegoś zabronić tłumaczy wpierw dlaczego lepiej nie dotykać gorącego zamiast zabraniać w sposób ostry i pozostawiający dziecko w sferze buntu -ponieważ dziecko zgadza sie na coś tylko dlatego, gdy rozumie konsekwencje danego czynu i motywacje dorosłych (np że wciąż je kochamy a zabraniamy ponieważ właśnie troszczymy sie o nie).

Uważa również że pedagogika to zawód, który wymaga nie tylko wiedzy, umiejętności ale i dojrzałości emocjonalnej oraz zaangażowania najbardziej prywatnych uczuć. Uważa, że w tej pracy nie ma miejsca na "dystans", a o dziecko należy dbać, jak o swoje własne. Uważana jest za b.ciepłą osobę, silnie angażującą sie emocjonalnie w opiekę nad dzieckiem-bardziej niż wymaga tego od niej jej praca- okazującą mu swoją czułość (dużo przytulania, zdrobnień które tak dzieci lubią). Uważa że nie da się oddzielić pracy "opiekunki" dziecięcej od prywatnych uczuć, bywa że z niektórymi Rodzinami, dziećmi do dziś utrzymuje kontakt, kupuje prezenty na urodziny.

Stara się rozwijać dziecko poprzez muzykę, piosenki, rytmikę, ruch (najprostsza gimnastyka czy rytmika), wplatanie czasem słówek angielskich w formie zabawy, czytanie bajek z podziałem na rolę, plastykę, prostą matematykę podczas zabaw, objaśnianie świata, przyrody, zachęcanie dziecka do samodzielnego wysuwania wniosków. Dużo mówi do dziecka.

Nie przepada za "gotowymi", tym bardziej plastikowymi zabawkami, woli drewno, zabawki samodzielnie zrobione z dzieckiem, wszystko co nie jest gotową ideą ale pozwoli jego wyobraźni na działanie. W pracy lubi stosować naklejki (jako formę nagród), balony, bańki mydlane, bibułę, papier, przyrodę (np album liści), zapachy, dźwięki, kolory, różne materie.

Jest osobą radosną ale realistką. Szanuje prywatność Rodziny, szanuje dziecko, bardziej uważając za partnera niż "podwładnego", szacunku wymaga również względem siebie. Wie że dzieci potrzebują poczucia bezpieczeństwa, w związku z tym stosuje stały rytm dnia, a do usypiania jednej stałej książeczki i konkretnej piosenki, co sprawia że dziecko już na sam widok owej książeczki staje sie senne :)

Uważa że w pracy z dziećmi wystarczy zwyczajnie myśleć, być sprytnym, kreatywnym i kochającym - i wtedy bycie z maluchem nigdy nie będzie ani bitwą, ani nudą, ani obowiązkiem.

W dwóch sferach dziecięcych pytań: religijnej i seksualnej - ma zasadę odsyłania do rodziców, gdyż te tak ważne kwestie należą właśnie do nich (chyba że poproszą o pomoc i będzie sie to zgadzać ze światopoglądem opiekunki). Jej zdaniem opiekunka dziecięca i Rodzina powinni mieć podobne poglądy na wychowanie dziecka. Jako osoba kochająca dzieci opiekunka ma prawo kierować sie własnym sumieniem i nie zgadzać czasem z czymś, co w jej sumieniu byłoby szkodliwe dla dziecka (typu usypianie na siłę, przegrzewanie, przekarmianie... Dodatkowa kwestią jest i to, że przepocone dziecko może sie zaziębić, czym zostaje potem obciążona opiekunka... ). Tak więc lepiej by wszystko uzgodnić ze szczegółami jeszcze przed rozpoczęciem pracy :)

Jest zwolenniczką pełnej współpracy Opiekunki z Rodziną podopiecznego, w sferze metod wychowawczych , ustalenia planu dnia, menu itp.

Pracując z dzieckiem zawsze silnie podkreśla związek dziecka z Rodzicami, podtrzymując ich wzajemną więź, proponując dziecku wykonywanie rodzicom prezentów-laurek gdy tylko nadarza się ku temu okazja. Jest tradycjonalistką, uważającą Rodzinę za jedną z największych wartości współczesnego człowieka.

Moment rozpoczecia pracy: październik 2012 r
Moment zakończenia pracy -najwcześniej 1 li ********dlaczego ukryte? .

Preferowana "umowa aktywizująca" dla opiekunek dziecięcych, szczegóły do uzgodnienia (+ możliwa wewnętrzna, cywilno-prawna umowa między Rodziną a Opiekunką, z zawartymi tam, szczegółowo opisanymi obowiązkami i prawami Opiekunki/Rodziny-ustalonymi przez obydwie strony).

Godziny i dni pracy - pn-pt do godz.17 .

Obowiazki: opieka nad dzieckiem, prosta edukacja, wyjścia do miasta, lekkie sprzątanie (również pranie), prasowanie, odgrzewanie dziecku posiłków i proste gotowanie dla dziecka do lat 2. (Na uczelni nie uczono jej sztuki kulinarnej a pedagogicznej :) ). Szczegóły obowiązków do uzgodnienia.

Wynagrodzenie: 11-18 zł / godzina, w zależności od obowiązków, ilości dzieci, dojazdów i in. Ewentualnie do uzgodnienia, jednak m-czne wynagrodzenie to min. 1.800 - 2 tyś zł.

Opiekunka posiada Książeczkę Sanepidowską, b. dobre, sprawdzalne referencje 2 ostatnich prywatnych pracodawców ( polska rodzina mieszkająca za granicą, oraz druga - mieszkająca w Polsce).

Uważa że rodzice mają prawo wiedzieć jak najwięcej o potencjalnej kandydatce, jest to wyraz szacunku, kultury osobistej ze strony kandydatki poszukującej pracy - stąd taki długi opis siebie, swojej pracy.

Stara sie szukac pracy poprzez profesjonalne agencje Opiekunek, nie ufa pośrednictwu internetowemu jako mało personalnemu, ale postanowiła spróbować :)

Pozdrawia wszystkich Rodziców i Maluchy :)

Szczegóły

 • Doświadczenie: Ponad 5 lat doświadczenia zawodowego
 • Dzieci niepełnosprawne: brak doświadczenia
 • Nie pali
 • Zwierzęta: ok
 • Praca z mieszkaniem (au pair): Nie
 • bez prawa jazdy
 • Mieszka: Łódź, Śródmieście

Pracowałam z dziećmi w tym wieku:

Prace których się podejmę:

Z podopiecznymi wchodzą w grę:

Inne:

Wykształcenie:

  Wyższe
 • Ostatnia szkoła: Zielona Góra, Uniwersytet Zielonogórski
 • Kierunek i wydział: Wydział Nauk Pedagogicznych i Społecznych

Dni i godziny pracy / wymiar czasowy:

  PON WT ŚR CZW PT SO ND
06 - 09
09 - 12
12 - 15
15 - 18
18 - 21
21 - 24
przez noc

Inne umiejętności:

Edukacja artystyczna w zakresie prowadzenia zajęć teatralnych z dziećmi, rytmiki, nauki śpiewu. Umiejętność gry na pianinie i gitarze. Zdolności wokalne. Znajomość j.angielskiego - w st. komunikatywnym i portugalskiego w st.podstawowym. Wielka cierpliwość, pracowitość, uczciwość. Umiejętność doskonałego zorganizowania dziecku czasu. Wielka Miłość do dzieci :)

Udział w 1 temacie